„Do architects“ inicijuoja sutarties nutraukimą su nekilnojamojo turto vystytoju UAB „Rinktinės NT“, pastariesiems šeštadienį nupjovus ąžuolą vystomame sklype Ceikinių-Rinktinės gatvių sankryžoje.

„Do architects“ vadovė ir įmonės bendraįkūrėja Sabina Grincevičiūtė teigia, kad sekmadienį vakare projekto  vystytojui UAB „Rinktinės NT“ buvo išsiųstas raštas, inicijuojantis sutarties nutraukimą. 

UAB „Rinktinės NT“ priklausančiame sklype Vilniuje projekto architektai kūrė architektūrinę ir urbanistinę viziją, paremtą dviem kvartalo centre ir sklypo šone augančiais ąžuolais.

Prie šio administracinės ir viešbučio paskirties pastatų Ceikinių g. 2 kvartalo „Do Architects“ dirba nuo 2016 metų. 2020 ir 2021 metais projektas buvo pristatytas Lietuvos Architektų Rūmų tarybai (RAT), gauta rekomenduojančio pobūdžio teigiama išvada. 2021 metais spalio mėnesį įvyko pirmasis projekto viešinimas, kuriame buvo pristatyta aplink ąžuolą kuriama projekto idėja, projektas papildytas pagal Vilniaus miesto savivaldybės gautas pastabas ir 2022 metų birželio mėnesį buvo viešinimas antrą kartą. Po pastarojo viešinimo buvo atlikta arboristinė medžio šaknų revizija ir tyrimas, pagal jų rekomendacijas pakoreguoti projekto sprendiniai tolimesniam Projektinių pasiūlymų derinimui.

„Visada dirbame su užsakovais komandiškai, atkakliai ir nuoširdžiai tol, kol randamas visas puses įkvepiantis rezultatas. Prie šio sklypo dirbome septynerius metus, per tą laiką buvome nagrinėję įvairiausius sklypo užstatymų variantus. Penktadienį, dieną prieš medžio nukirtimą, išsiuntėme užsakovo tvirtinimui atnaujintus brėžinius su išsaugotu centriniu ąžuolu, kaip pagrindine projekto ašimi, pagal arboristo šaknų tyrimą ir jo rekomendacijas, todėl vystytojų sprendimas mums netikėtas, esame šoke. Labai gaila ąžuolo, gaila ir pačio projekto, į jį sudėtos kūrybinės energijos, bet nematome tolesnių galimybių dirbti kartu“, – sako „Do Architects“ bendraįkūrėja, architektė Gilma Teodora Gylytė. 

66

#NT rinka

2023-05-23