Projekto autoriai: Alexander & Co
Vieta: Dubajus, JAE

Nuotraukų autorius: Brooke Holm
Tekstas: Gintautės Kisieliūtės


Sean Connolly – tai 350 vietų restoranas, baras bei lauko terasa pačioje Dubajaus šerdyje iškilusiame miesto Operos teatre, pro kurio langus akys krypsta tiesiai į aukščiausią dangoraižį pasaulyje – Burj Khalifa. Atvykę svečiai gali pasirinkti skirtingas funkcines zonas pagal savo nuotaiką: baras žaliavalgiams, ugnies baras, brasserie (liet. tradicinė prancūziškų patiekalų virtuvė), pagrindinis baras, jaukios privačios vietos poroms, šefo stalas, lauko terasa ir stalai, skirti didelėms kompanijoms.


Projektas buvo labai ambicingas ir didžiulis, o architektų studijos Alexander & Co stilistikos paieškos siekė olandų keliautojo Abelio Tasmano ekspedicijų patirtį ir istoriniuose šaltiniuose aprašytus patyrimus. Taip interjere atsirado tokie elementai kaip jūros pėdsakus menantys kilimai, saulės išdeginti atspalviai, lyg nudėvėti, sendinti paviršiai. Daug kur matomos geometrinės formos primena mozaiką, vandens kriaukles ar nuskilusius akmenėlius – šias figūras įkvėpė vandenyno tematika, taip pat ir paties pastato architektūra.

Restoraną galima įvardyti kaip laikmečių ir kelioninių įspūdžių derinį: XX a. klasikinis dizainas bei architektūra papildoma Australijos ir Naujosios Zelandijos skoniais. Jūrų gėrybių išvaizda projekto autoriams pasufleravo kai kuriuos interjero sprendimus: iš austrių pasiskolintas švelnus, bet išraiškingos tekstūros paviršius persikelė į kai kuriuos stalviršius; koralų ir perlų spalviškumas suteikė interjerui itin subtilią, malonią atmosferą. Čia, kaip ir gamtoje, juntama pusiausvyra, o žalvario spindesys mena tiek žvilgančius žuvies žvynus, tiek saulės blyksnius, atsispindinčius vandenyje.

Itin svarbus interjero elementas – keramika sienų ir lubų paviršiuose (ji įkainota milžiniška suma). Rankų darbo mozaika atkeliavo iš pačios Australijos, o matinių ir blizgių plytelių dermė, priklausomai nuo apšvietimo, sukuria įvairias nuotaikas. Kitos restorane vyraujančios apdailos medžiagos – natūrali pilka oda, riešutmedis bei gelsvasis marmuras, o pobūvių salėje stebina rožinė oda ir šalia naudojama juoda deginta mediena. Šis derinys – tai lyg koralai ir jūrinės būtybės, kontrastuojančios su juodomis jūrų kriauklėmis.

Restoranas Sean Connolly pateikė originalią įvairių kultūrų samplaiką, kurios rezultatas – harmoninga, jauki ir kartu prabangi aplinka su jūros tematikos užuominomis.

Nuotraukų galerija:

Žurnalas „Centras“

#Įvykiai #Konkursai

2019-06-06