Talino architektūros bienalės „TAB 2022“, vyksiančios 2022 m. rugsėjo 7–spalio 31 d., rengėjai pristatė eksperimentinių instaliacijų konkursą Talino centre.

 

 

Tai atviras dviejų etapų konkursas. Pirmojo etapo paraiškų bus laukiama iki šių metų balandžio 22 d., o antrojo etapo – iki rugsėjo 10 d. Konkurso dalyviai kviečiami parengti originalaus dizaino laikinąsias lauko instaliacijas Talino centre. Projektams skirta vieta priešais Estijos architektūros muziejų, viename ryškiausių Talino pramoninės architektūros objektų. Palei vieną judriausių Talino gatvių esanti žalioji pėsčiųjų zona jungia abi miesto puses: uostą ir centrinę miesto dalį.

Eksperimentinių instaliacijų konkurso idėja glaudžiai susijusi su lėtumo samprata ir dera su pagrindine „TAB 2022“ tema „Valgoma, arba metabolizmo architektūra“. Lėtojo maisto judėjimas atsirado kaip atsakas į pramoninę greitojo maisto gamybą, jis pripažino poreikį išsaugoti tradicinius ir regioninius maisto ruošimo būdus, sudaryti sąlygas gaminti vietinį maistą, sumažinti materialinės įvairovės nykimą, skatinti vietos ekonomiką ir sutelkti dėmesį į žmonių maistą, o ne pasėlių derlingumą. Kadangi architektūrinio projektavimo paslaugos ir pastatų statyba vis labiau automatizuojama, kapitalizuojama, globalizuojama ir standartizuojama, lėtojo maisto judėjimo tikslai yra taikomi ne tik maistui, bet ir erdvės bei pastogės gamybai.

 

 

„Kaip atsvarą vyraujančioms sparčios pramoninės statybos tendencijoms, konkurso dalyviai kviečiami tyrinėti skaitmeninių technologijų ir lėtumo santykį. Tai naudinga ne tik kuriant alternatyvias maisto gamybos priemones, bet ir architektūrinį dizainą ribotų fizinių išteklių ir eksponentiškai didėjančių skaičiavimo pajėgumų pasaulyje“, – pasakoja konkurso kuratorių komanda (Gwyllimas Jahnas, Cameronas Newnhamas, Suomenas Hahmas ir Igoris Panticas).

Kaip tvirtina „TAB 2022“ vadovės Areti Markopoulou (Ispanija) ir Lydia Kallipoliti (JAV): „Pandemijos metu pasireiškęs mūsų gamybos procesų ir transportavimo trapumas paskatino naujas lokalizacijos formas, kurti žiedines ekonomikas. Tuo pat metu statybų sektorius intensyviai naudoja visus prieinamus išteklius ir yra įvardijamas kaip vienas iš didžiausių aplinkos teršėjų pasauliniu mastu. Atsižvelgdami į tai, turime daugiau reikalauti iš architektūros. Kviečiame dalyvius įsivaizduoti labiau lokalizuotą, tvarų į statybas, skaitmenines technologijas naudoti kartu su kūrybine raiška.“

 

 

2022 m. TAB konkursas prasidės šių metų balandžio 8 d. Dalyviai kviečiami teikti pasiūlymus, skirtus pademonstruoti projektus ir procesus, kurie skatina mokytis, improvizuoti, kelti meistriškumą, puoselėti tradicinius amatus ir analogų gamybą, pakartotinai naudoti vietines medžiagas, būti išradingiems, prisitaikyti prie aplinkos, stebėti ir mėgautis. Atrinktos komandos bus paskelbtos šių metų birželį, o konkurso nugalėtojas išrinktas iki rugsėjo mėnesio.

Daugiau informacijos: www.2022.tab.ee/installation-programme-competition/

Nuotraukų galerija:

#Įvykiai #Konkursai

2021-03-25