VDA Dizaino katedros ir VENEKS bendradarbiavimas: dizaino idėjų konkursas „Iššūkis: durys“

Konkurso „Iššūkis: durys“ logotipas

Vilniaus dailės akademijos dizaino katedra vasario mėnesį pasirašė ilgalaikio bendradarbiavimo sutartį su dar vienu socialiniu partneriu. Šįsyk su lietuviško kapitalo bendrove VENEKS, gaminančia vidaus duris. Jau kovo 1 dieną Dizaino katedros studentai kibo į darbą – prasidėjo šios įmonės inicijuotas konkursas „Iššūkis: durys“.

Konkursas baigėsi gegužės 2 dieną. Finalinio konkurso etapo darbų pristatymas ir laimėtojų paskelbimas bei apdovanojimų renginys įvyks gegužės 10 d., ketvirtadienį 16 val. VDA Dizaino inovacijų centre.

Durų dizainas – iššūkis kūrėjams

Durų dizainas yra įdomi ir neišeksploatuota, tačiau gana sudėtinga konkurso tema: „Durys kaip dizaino objektas yra nepelnytai nustumtos į šalį. Tai gerokai daugiau, nei funkcinė plokštė sienoje. Aplinką, į kurią dar net nepatekome, jau pradedame skenuoti nuo durų, jų svarba interjere yra ne mažesnė nei baldų ar kitų elementų. Šis konkursas – tai intriguojantis iššūkis ne tik studentams, o ir mums, dėstytojams“, – teigia konkursą kuruojantis VDA Dizaino katedros docentas Šarūnas Šlektavičius.

Galima išskirti kelias pagrindines, natūraliai susiformavusias konkursui pateiktų darbų idėjines kryptis: daugiafunkciniai sprendimai, mažų erdvių sprendimai, dizaino/technologinės inovacijos ir durys vaikams. „Studentams buvo siūloma pažvelgti į duris kitu, neįprastu kampu. Tenka pripažinti, kad jiems tai puikiai pavyko – pateikta nemažai gana netikėtų, inovatyvių dizaino sprendimų“, – konkurso rezultatais džiaugiasi Šarūnas Šlektavičius.

Konkursas – dviejų etapų

Konkurso pirmojo etapo rezultatai – iš viso 42 vizualizacijos, atrinktos iš 105 pirminių idėjų – pristatyti LITEXPO parodų centre vykusioje parodoje „Baldai 2012“, čia paskelbti ir antrajam konkurso etapui atrinkti darbai. Į finalinį etapą pateko 13 dalyvių – trimis daugiau, nei planuota, kadangi dalis darbų surinko vienodą vertinimo komisijos balų skaičių. Atrinktos idėjos buvo vystomos toliau. Konkursas baigėsi gegužės 2 d., o laimėtojų paskelbimas ir apdovanojimai įvyks gegužės 10 d.

Konkurso vertinimo komisiją sudaro VDA Dizaino katedros vedėjas doc. Juozas Brundza, profesoriai Vytautas Kibildis ir Tadas Baginskas, doc. Šarūnas Šlektavičius, VDA Dizaino inovacijų centro direktorius Marius Urbonavičius, architektas ir dizaineris Darius Čekanauskas, UAB „Veneks“ direktorius Dainius Kaltonas bei rinkodaros specialistas Adomas Patašius.

Naujos dizaino idėjos – būtinybė verslui

Pasak VENEKS vadovo Dainiaus Kaltono, partnerystė su VDA Dzaino katedra turės poveikį vidaus durų rinkai: „Esame suinteresuoti savo pramonės šakos plėtra kokybine prasme. Lietuvoje trūksta tokio durų gamintojų ir dizaino kūrėjų bendradarbiavimo, koks vyksta, pavyzdžiui, baldų pramonėje. Ši sritis dar neišvystyta, durų gamintojai ir taip neoriginalias idėjas vieni iš kitų neretai „skolinasi“ – tam natūraliai ateina galas. Siekdami būti konkurencingi, gamintojai turi padėti ugdyti dizaino specialistus, prisidėti prie jų mokymo proceso. Būtent šiomis idėjomis vadovavomės, užmegzdami partnerystę su VDA. Mums reikalingas unikalus produktų dizainas, o studentams bendradarbiavimas padės susipažinti su pramonės poreikiais iš praktinės pusės“.

Dalis darbų taps konkurso iniciatoriaus gaminamais produktais: „Konkrečių gamybos objektų dizainas nebuvo konkurso tikslas, tačiau dalis idėjų yra tikrai patrauklios. Po konkurso tarsimės su jaunaisiais dizaineriais dėl produktų gamybos“, – teigia „Veneks“ vadovas Dainius Kaltonas.

Informacija, dalyvių darbai:

www.veneks.lt/konkursas

Konkurso puslapis Facebook‘e:

www.facebook.com/IssukisDurys