specialusis projektas su 15min.lt

Jau 18 metus portalas Interjeras.lt organizuoja solidžiausią kasmetinį realizuotų interjerų konkursą „Metų interjeras/Auksinė paletė‘22“.

Interjero profesionalai kartelę kasmet iškelia vis aukščiau. Tad, ko galime tikėtis šių metų konkurse?

Anot jo sumanytojo, žurnalo „Centras“ vyr. redaktoriaus ir interjero dizainerio Vytauto Gurevičiaus, šis konkursas yra savotiškas interjero rinkos veidrodis.

– Konkurso tikslas – atspindėti ir puoselėti Lietuvos interjero kultūrą, edukuoti galutinį vartotoją / užsakovą. Kadangi konkurse dalyvauja tik praeitais metais realizuoti interjerai, tai yra savotiškas interjero rinkos veidrodis, kuriame atsispindi tendencijos ir mados lietuviškame interjere.

– Žinoma, interjero kultūra kinta, kaip ir kitose šalyse. Lietuviški interjerai praėjo jau keletą vystymosi etapų. Pradžioje buvo „alkanasis“ periodas, kai vyravo besaikis mėgavimasis pasirinkimo galimybėmis. Neracionalius sprendimus pakeitė saikingesnis skandinaviškas požiūris, kuris nuvedė mus į „nupilkėjimą“, šiuo metu pastebimas spalvų renesansas.

– Tvarūs sprendimai interjere dabar ant bangos. Ilgalaikės apdailos medžiagos, kokybiški autorinio dizaino baldai, kurie su laiku brangsta, nebus išmetami ar dažnai keičiami, todėl vartosime saikingiau ir sąmoningiau. Ne veltui yra sakoma, kad „skūpas moka du kartus“. Dabar madinga prikelti daiktus antram gyvenimui, o ne juos keisti naujais. Technologijos, leidžiančios taupyti energiją, optimizuoti apšvietimą, kurias sėkmingai galima integruoti į autentišką interjerą, sukuria neįtikėtiną seno ir naujo derinį.

– Mūsų konkurse dalyvauja profesionalūs interjero dizaineriai ir architektai. Manau, kad kiekviena sritis, o ypač ši, reikalauja profesionalaus požiūrio, nes padarytos klaidos kainuoja labai brangiai arba vėliau tenka gyventi nepatogiose namuose. Juk niekam nekyla mintis pasitaisyti dantis pačiam.

– Konkursas „Metų interjeras/Auksinė paletė“ yra seniausios ir solidžiausios interjero profesionalų varžybos Lietuvoje. Siekiant objektyvumo, visus darbus vertina išskirtinai aktyviai praktikuojantys užsienio architektai ir interjero dizaineriai.

Trijų pagrindinių kategorijų: privataus (rėmėjas „Quick step“), biuro ir visuomeninio (rėmėjas „Cosentino“) interjero nugalėtojus išrenka būtent jie. Be šių, dar mūsų konkurse yra kartu su rėmėjais išrenkamos ir apdovanojamos specialios nominacijos: geriausias miegamojo projektas (rėmėjas „Lonas“), geriausias virtuvės projektas (rėmėjas „Elekrolux“), geriausias vonios kambario projektas (rėmėjas „Laufen“), geriausias spalvinis sprendimas (rėmėjas „Caparol“), stilingiausias interjeras (rėmėjas EASE), geriausiais interjero dekoras (rėmėjas DEXTERA), už išmaniųjų technologijų naudojimą (rėmėjas JUNG), geriausias fotografo darbas (rėmėjas „Centras“), už lietuviško dizaino baldų naudojimą (rėmėjas „Magrės baldai“), o „Tautos interjerą“ išrinks 15min.lt ir interjeras.lt lankytojai (rėmėjas AXOR). Visi nugalėtojai iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje apdovanojami konkurso simboliu „Auksine palete“, kuri jau yra tapusi savotišku interjero dizaino Oskaru. Papildomai trijų pagrindinių kategorijų nugalėtojai bus apdovanoti kelionėmis į Venecijos architektūros bienalę, o nominacijų nugalėtojai – rėmėjų prizais.

– Negalėčiau išskirti ir kažkokio vieno mėgstamo stiliaus. Jį apsprendžia pastato architektūra. Geriausias rezultatas pasiekiamas tuomet, kai laikomasi pastato erdvių stilistikos, į ją įnešant šiuolaikinius technologinius sprendimus, kai naudojami autentiško, autorinio dizaino elementai ir baldai, profesionaliai juos derinant tarpusavyje. Labai didelę reikšmę interjero atmosferai ir nuotaikai suteikia meno kūriniai.

– Šiais metais tikiuosi daug kokybiškų darbų, nes metai nekilnojamojo turto rinkoje buvo aktyvūs. Norėčiau padėkoti mūsų konkurso partneriams: Lietuvos nekilnojamojo turto asociacijai, Lietuvos restoranų ir viešbučių asociacijai, Lietuvos dizaino forumui, kurie prisideda prie mūsų konkurso tikslų ir supranta kokybiško interjero sukuriamą pridėtinę vertę. Dar kartą visus kviečiu aktyviai balsuoti renkant „Tautos interjerą“. – Linkime konkursui sėkmės ir dar ilgų gyvavimo metų.

Ačiū už pokalbį.

 

Savo balsą už labiausiai patikusius interjerus galite atiduoti čia

Bendra konkurso statistika: 

  • dalyvaujančių interjero dizainerių / architektų / studijų – 124;
  • pateikta projektų: privačių – 190, visuomeninių – 49, biuro – 24.