Birželio 13–17 dienomis konkurso „Metų interjeras / Auksinė paletė“ nugalėtojai aplankė Venecijos bienalę („La Biennale di Venezia ’23“). Tai viena konkurso organizatorių įsteigtų dovanų, skirtų atsidėkoti Lietuvoje dirbantiems interjero dizaineriams bei architektams už jų pasiekimus. Nugalėtojų kelionė – ne naujiena per 18 metų vykstančią konkurso istoriją, bet dėl pandemijos ji sugrįžo tik po trejų metų.
Į kelionę leidosi pastarųjų trejų metų prizininkai, kurie yra nugalėję „Geriausio privataus interjero“, „Geriausio visuomeninio interjero“ ir „Geriausio biuro interjero“ kategorijose:
„Metų interjeras / Auksinė paletė ’22“
1. Geriausiu privačiu interjeru tapo studijos „Heima architects“ interjeras „Guesthouse“
2. Geriausiu visuomeniniu interjeru išrinktas Akiko Tutlio (studija „ArchDesign“), „Studio Seilern Architects Ltd.“, UAB „Archinova“ interjeras „Bokšto SPA“
3. Geriausiu biuro interjeru pripažintas studijos „Toota“ kurtas interjeras „Ergolain“ biurui
„Metų interjeras / Auksinė paletė ’21“
1. Geriausiu privačiu interjeru išrinktas studijos „2XJ architects“ interjeras J13
2. Geriausiu visuomeniniu interjeru paskelbtas studijos „Toota“ interjeras „Glasses ON“
3. Geriausiu biuro interjeru tapo studijos „Heima architects“ kurtas interjeras „Skuba“ biurui
„Metų interjeras / Auksinė paletė ’20“
1. Geriausiu privačiu interjeru išrinktas studijos „2XJ architects“ interjeras „Greetings from Rome!“
2. Geriausiu visuomeniniu interjeru tapo studijos „Do Architects“ interjeras „Farmers Circle“
3. Geriausiu biuro interjeru pripažintas studijos „Toota“ interjeras „Ogilvy“
Kelionės tikslas – aplankyti „Biennale Architecttura“, kurioje stendus turinčios šalys pristato save per architektūrinę prizmę, istoriją bei vietinės gamtos resursus. Jos žvelgia į ateitį, tad didelį dėmesį teikia klimato kaitos, vandens lygio kilimo problemoms, itin vertina natūralumą ir tvarumą. Ekspozicijų kuratoriai gvildenamas temas perteikė per vaizdą ir garsą kurdami įdomias menines bei architektūrines instaliacijas. Nugalėtojai aplankė ir Lietuvos „Vaikų miško“ paviljoną. Projekte sujungiami atradimai ir darbai, sukurti Vilniaus ir Kuršių nerijos apylinkių miškuose, taip pat per Paljakanvaros (Suomija) sengirėje vykusius užsiėmimus su vaikais.
Kelionėje nebuvo bendros programos, visi nugalėtojai atskirai apžiūrinėjo paviljonus, Venecijos architektūrą, meno galerijas, o per vakarienes drauge aptarinėjo įspūdžius bei idėjas, kurias galėtų įgyvendinti ir Lietuvoje.
Lietuvos paviljonas
Ši kelionė būtų neįvykusi be konkurso rėmėjų ir partnerių:
Nuotraukų galerija: