Kovo 20-osios vakarą Nacionalinė dailės galerija Vilniuje sukvietė gausybę dizaino bei architektūros mylėtojų – įvyko jau dešimtą kartą internetinio portalo www.interjeras.lt organizuojami solidžiausi interjero profesionalų apdovanojimai „Metų interjeras/Auksinė paletė“.

Renginiu kasmet siekiama išrinkti geriausius, įdomiausius praėjusiais metais realizuotus Lietuvos ir užsienio architektų bei dizainerių privačių, visuomeninių ir biurų interjerų projektus bei skatinti originalius, funkcionalius, tvarius ir profesionalius interjero dizaino sprendimus. Per dešimtmetį konkurse jau dalyvavo virš 200 architektų ir dizainerių, vertinimui buvo pateikta beveik 1000 darbų, įteikta 70 „Auksinių palečių“ – interjero dizaino „Oskarų“. Bendras visų metų prizinis fondas viršijo 100 000 Lt, o nugalėtojai kasmet vyksta į turiningas keliones.

Šiemet dalyvauti konkurse užsiregistravo rekordinis dalyvių skaičius. 124 interjero architektai ir dizaineriai vertinimui pateikė: 124 privačius, 55 visuomeninius ir 15 biurų interjerus. Viso – 194 darbai.

Kaip įprasta, konkursui pateikiami darbai buvo vertinami 3-jose tipologinėse grupėse-kategorijose:

 • Privatus gyvenamasis (buto, namo) interjeras;
 • Visuomeninis (kavinės, baro, laisvalaikio centro, parduotuvės ir pan.) interjeras;
 • Biuro interjeras.

Privataus gyvenamojo (buto, namo) interjero kategorijoje rungėsi 124 interjerai, kurioje geriausiu pripažintas Andriaus Byčenkovo interjeras dviejų asmenų šeimai lofto tipo patalpose su galimybe ateityje įrengti vaiko kambarį.

Geriausiu visuomeniniu interjeru pripažintas ir kitus 55 konkurentus savo kategorijoje aplenkė Gabijos Pažarskytės sukurtas privataus vaikų darželio „BASA PIEVA“, įsikūrusio viename iš Vilniaus loftų, interjeras, kupinas šviesos, natūralumo bei suteikiantis laisvę vaizduotei ir vaikystės jaukumui.

Biuro interjero kategorijoje triumfavo Dmitrij Kudin ir Lauros Malcaitės parengtas kompanijos „wix.com“ biuro interjeras, pasižymintis praktiška funkcionalumo ir kūrybinės erdvės sinergija.

Šalia pagrindinių apdovanojimų, skiriamos ir 7 specialiosios nominacijos:

Geriausias spalvinis sprendimas (laimėtojas – „Vilniaus architektūros studijos“ narių Justinos Laurinaitytės ir Aurelijos Krasauskaitės kurtas „Gintarinės vaistinės“ logistikos centro administracijos interjeras, kuriame dominuoja ryškios, šiltos spalvos, derančios su šviesos suteikiančia balta).

Geriausias virtuvės projektas (laimėtojas - architektūros ir interjero studijos „Casablanca“ atstovų Lauros Byčenkovos ir Eugenijaus Byčenkovo kurtas buto interjeras jaunai porai, kuriame palangės išplatėja ir virsta patogiais stalais: virtuvėje pusryčių stalu, o svetainėje - darbo vieta. Taip pat, viena iš virtuvės sienų dengta mokyklinės lentos dažais).

Geriausias apšvietimo projektas (laimėtojas - architektūros studija „Inblum“ - Lauros Malcaitės bei Dmitrij Kudin parengtas parduotuvės „Crème de la Crème“ apšvietimo projektas).

Geriausias vonios kambario projektas (laimėtojas - „Studija Archispektras“ ir jų kurtas gyvenamojo namo Kulautuvoje interjeras).

Už išmaniųjų technologijų naudojimą (laimėtojas - Gražina Janulytė-Bernotienė ir Guoda Zykuvienė už Naujausių farmacijos ir sveikatos technologijų centro interjerą).

Geriausias fotografo darbas (laimėtojas – Eugenija Dedok, įamžinusi geriausio spalvinio sprendimo prizo laimėtojų interjerą).

Tautos interjeras – laimėtojas renkamas konkurso partnerių portalo www.interjeras.lt ir www.lrytas.lt lankytojų (laimėtojas – Arūnės Bitinaitienės rąstinio namo Kauno užmiestyje interjeras).

Vaiva Andriušytė apdovanota „Auksine palete“ už lietuviško dizaino propagavimą, už įmonės „Hostinger Global“ biuro interjerą.

Laimėtojus rinko kompetetinga tarptautinė žiuri, sudaryta iš užsienio architektų ir dizainerių, kurių darbai 2014 metais buvo publikuoti žurnale „Centras“. Komisija vertino virtualiai specialiai sukurtame internetiniame modulyje. Pagrindiniai vertinimo kriterijai: originalumas ir kūrybingumas, estetinių, funkcionalumo, higienos ir saugos reikalavimų įgyvendinimas, profesionalus atlikimas. Komisijos sudėtis:

 • Architektė Paola Giaconia (Italija);
 • Interjero dizainerė Adele Winteridge, Foolscap Studio (Australija);
 • Interjero dizaineris Svetoslav Todorov, Studio MODE (Bulgarija);
 • Architektas Thomas Lettner, studija SHARE architects (Austrija);
 • Architektas Guilhem Eustache, Agence Guilhem Eustache (Prancūzija);
 • Architektė Manuela Franzen CFA Colboc Franzen Associés (Prancūzija);
 • Architektas Diego Revollo, studija Diego Revollo Arquitetura (Brazilija);
 • Architektas Didzis Jaunzems, studijos Didzis Jaunzems Architecture direktorius (Latvija);
 • Interjero dizaineriai Peter Joehnk ir Corinna Kretschmar - Joehnk studija JOI-Design (Vokietija);
 • Architektas Peter Ippolito, studijos Ippolito Fleitz Group įkūrėjas (Vokietija).

· Geriausias apšvietimo projektas (laimėtojas - architektūros studija „Inblum“ - Lauros Malcaitės bei Dmitrij Kudin parengtas parduotuvės „Crème de la Crème“ apšvietimo projektas).

#Įvykiai #Renginiai

2015-03-24