• Įdomybės;
  • Liejamų grindų verslas prasidėjo nuo išskirtinio susitikimo su italu;
  • Fotografas Sigitas Baltramaitis: „Kas iš tikrųjų gyvenime yra atsitiktinumas?“
  • Venecijos kvartalo butas: miestas parke;
  • Gaivus interjeras miesto centre;
  • Romantika kibirkščiuojantis būstas;
  • Parketas ir tapetas. 1 Dalis;
  • Minkštų baldų aukso amžius;
  • Unitazų briaunų (r)evoliucija;
  • Interjeras.lt rekomenduoja;
  • Specialisto diena.

 

 

Liejamų grindų verslas prasidėjo nuo išskirtinio susitikimo su italu

Prieš keletą metų Lietuvoje 3D grindys ir sienos tapo realybe, o ne objektu iš kokybiškų užsienio žurnalų puslapių. Nuo tada bet kokie norai interjere yra realybė, o ne fantazija. Jūreivystės mokslus baigęs klaipėdietis Aidas Pulkinas susidomėjo šiuolaikiškomis liejamų grindų technologijomis ir ryžosi tapti garsių gamintojų atstovu. Tai, kas vieną dieną atrodė svajonė, 2013-aisiais tapo realu – verslo magnatas italas Luca Bernardi Aido vizito į Italiją metu suprato, kad lietuvis yra tas žmogus, kuriam jis gali drąsiai patikėti technologijos atstovavimo vairą. Su liejamų grindų technologijos ekspertu Aidu Pulkinu kalbamės apie verslo pradžią, liejamų grindų galimybes ir privalumus bei kitus modernius ir kartais netgi ekstravagantiškus interjero projektus.

Parengė Žydrė Dargužytė.

 

 

Fotografas Sigitas Baltramaitis: „Kas iš tikrųjų gyvenime yra atsitiktinumas?“

Vokietijoje gyvenantis fotomenininkas Sigitas Baltramaitis nuolat keliauja po pasaulį, tad Lietuvoje jį sutikti sunku, tačiau mano asmeninė patirtis sako, kad labai norint ir lydint sėkmei, tai yra įmanoma. Susitikome ypatinga proga – Lietuvoje šiuo metu eksponuojama jo išskirtinė paroda „Niujorko kaleidoskopas“. Marijos ir Jurgio Šlapelių name-muziejuje kalbėjomės apie kūrybos iššūkius, keliones, naujausią fotografijų parodą, sukurtą naudojant atsitiktinės dvigubos ekspozicijos metodą, atsitiktinumus ir meilę kūrybiniam darbui.

Parengė – Žydrė Dargužytė.
Nuotraukos – iš asmeninio fotografo albumo.

 

 

Venecijos kvartalo butas: miestas parke

Jaunos poros būsto, kurio plotas 54 kv. m, interjerą kūrė Laura Byčenkova ir Eugenijus Byčenkovas. Venecijos kvartale įrengtas butas yra skirtas poilsiui, kai jo savininkai grįžta iš užsienio. Veikiausiai dėl šios priežasties jo stilistika dvelkia natūralumu ir ramybe, kurios, regis, čia tiek daug, jog galima pailsėti kaip gamtoje – šviesios spalvos kilimas primena žolę gamtoje, o ant sienų „pražydę“ gėlės kalba apie tai, kad atsipalaiduoti namuose galima ne ką prasčiau nei miške ar parke. Pats kvartalas, kuriame kūrė Laura ir Eugenijus, – tarsi miestas parke. Estetikos ir funkcionalumo dernė neabejotinai atsispindi kiekvienoje erdvėje.

Parengė Žydrė Dargužytė.
Interjero autoriai – studija „Casablanca“.
Nuotraukos – Leono Garbačausko.

 

 

Gaivus interjeras miesto centre

Miesto centre, Žvėryne, esančio būsto interjeras, kurį sukūrė interjero studija DIZU, darniai susilieja su vaizdinga panorama už lango. Trys jaunos ir šiuolaikiško miesto stilistiką vertinančios dizainerės – Renata Mockutė, Jurgita Saulytė ir Kristina Puidokaitė – patikina, kad judrios sostinės kontekstas turėjo nemažai įtakos rezultatui. „Interjeras, pratęsdamas miesto panoramos žaismą, perauga į sienų plokštumas, nuspalvindamas jas nusitęsiančiais geometriniais pasteliniais tonais“, – pristatymą pradeda kūrėjos.

Parengė Žydrė Dargužytė.
Interjero autorius – DIZU interjero studija.
Nuotraukos – Leono Garbačiausko.

 

 

Romantika kibirkščiuojantis būstas

Dizainerė Ernesta Statkutė, pristatydama šiuolaikiško 50 kv. m būsto interjerą Antakalnyje, pastebi, kad pagrindinė idėja, kurią siekta realizuoti, – priversti skubantį žmogų namuose pasijausti ramiu ir laimingu, tarsi būtų užkluptas meilės jausmų. Meilė, atrodo, sklinda iš kiekvieno kampelio, nes čia išraiškingos spalvos ir ypač grafinis piešinys ant sienos, perteikiantis dviejų skirtingų gamtos polių, dviejų jėgų – vyro ir moters – tarpusavio ryšį ir išskirtinumą, provokuoja visą interjerą kibirkščiuoti romantišku jausmu.

Parengė Žydrė Dargužytė.
Interjero autorė – Ernesta Statkutė.
Nuotraukos – Dariaus Gumbrevičiaus.

 

 

Tapetas ir parketas. 1 Dalis.

Neseniai skaitytoje paskaitoje interjero tema buvo akcentuojami keli svarbūs aspektai. Visų pirma tai, kad nuo technologijų pavargusiems žmonėms reikią namų, kuriuose jie galėtų atsijungti ir atsipalaiduoti. Dėl to rekomenduojama rinktis ramias, neutralių tonų sienų spalvas, kurios netaptų įkyrios atsiradus įvairių formų ir spalvų daiktams. Priešingai – kelių ryškių spalvų akcentai, kurie atsirastų su teksite ir kitomis dekoracijos priemonėmis turėtų išbaigti visa spalvinę kompoziciją. Antra, svarbu tai, kad interjero dizainas nėra tiesiog baldų priderinimas bendrai dizaino koncepcijai, tačiau greičiau svarstymas/mąstymas kaip žmogus jausis, kokius pojūčius patirs aplinkoje. Tokią nuomonę pabrėžia Londone dirbanti dizainerė Ilsė Krawford, kurios yra modernaus gyvenimo būdo guru. Trečia, labai ryški dizaino tendenciją „įsileisti gamtą į namus“ per natūralias medžiagas, faktūras spalvas.

 

 

Interjeras.lt rekomenduoja

„Interjeras.LT rekomenduoja“ jau penkerius metus padeda vartotojui pastebėti inovatyvius, gero dizaino ir išskirtinio patogumo gaminius. Iš didžiulio interjero ir namų paslaugų bei produktų srauto žmogui neretai sunku išsiskirti kokybiškus gaminius. Projektas rekomenduoja tokius interjero objektus ir produktus, kurie pasižymi:

• geru dizainu;
• vartojimo patogumu ir ergonomiškumu;
• nekenksmingumu aplinkai.