Didžiųjų aukcionų Los Andžele ir San Franciske – bei „Disnėjaus“, Madonos ir Franko Loido Raito namų naujienos

Petra Island

Petra Island

Pačią aukščiausią vietą šios savaitės namų Top 10-uke, TopTenRealEstateDeals.com teigimu, pelno Niujorke esantys, Materialistės mergaitės išvaizdą primenantys apartamentai, kurie šiuo metu parduodami už 23,5 milijono dolerių. Madona yra viena iš daugelio šiandienos garsenybių „gyvenančių materialiame pasaulyje“ ir perkančių bei parduodančių namus taip, kaip kai kurie žmonės renkasi naują iPhone‘ą. Garsenybės reikalai namų rinkoje prasidėjo dar 1980-aisiais, kuomet ji galiausiai Los Andžele esantį savo pirmąjį namą pardavė Leonardui Di Kaprio. Vėliau sekė dar keturi namai, jojimui skirtų pastatų kompleksas bei Londone esantys pastoriaus namai, kuriuos ji buvo priversta atiduoti buvusiam vyrui Gajui Ričiui.

Kitų namų naujienos:

Robertas F. Makdonelis buvo ilgametis vyresnysis Volto Disnėjaus dizaineris, palikęs savo kūrybinį atspaudą daugelyje Disnėjaus pramogų parko pagrindinių gatvių ir traukinių stotyje Disneilende Japonijoje. Kai praleidi visą savo karjerą projektuodamas fantastiškus pastatus, tikriausiai tiesiog negali nepasvajoti apie tai, kaip būtų iš tikrųjų gyventi viename tokių namų. Taigi Makdonelis ėmėsi kurti stebuklingus, tiesiogine ta žodžio prasme, namus savo šeimai. Namas buvo pastatytas 1937 metais prestižiniame Los Andželo priemiestyje La Kanada Flintridge. 1971 metais Makdonelis nupirko namą ir pradėjo versti jį į mitinės Stebuklingos šalies pilį, kuri šiandien pasižymi daugybe bokštų, meduoliais su imbieru ir gražiomis spalvomis. Šią pasakišką pilį galima įsigyti už 1 449 999 dolerius.

Širdies formos Petros sala, esanti Mahopac ežere, vos 47 mylios (kiek daugiau nei 29 km) nuo Niujorko, užima 11 akrų (apie 2250 m2) žemės plotą. Kaip teigia pati istorija, kai Raitas suprojektavo salą inžinieriui A. K. Chahroudi, vietos ir dizaino derinys žadėjo/turėjo atitikti/sutapti su vienu garsiausių/žymiausių Raito darbų – Kriokliu (Fallingwater http://www.fallingwater.org). Tačiau paaiškėjus, kad Chahroudi biudžetas projektui nepakankamas, Raitas padarė tik nedidelius svečių namus. Kai išėjęs į pensiją lakštinio metalo rangovas Džo Masaro nusipirko pastatą ir pradėjo rekonstruoti jį remdamasis originaliais Raito brėžiniais, tarsi viesulas sukilo prieštaraujantys puristai iš FLW (Frank Lloyd Wright). Jie teigia, kad nors naujasis pastatas daug labiau atitinka Raito specifikacijas, jo negalima vadinti Frenko Loido Raito namais.

Naujienos iš didelio aukciono:

Kartą Roberto Teiloro 11 700 kvadratinių pėdų (~3570 m2) Los Andžele esančios rančos kaina buvo šoktelėjusi net iki 65 milijonų dolerių, tačiau vykusiame aukcione ji buvo parduota vos už 12 milijonų dolerių. „Villa Belvedere“ yra šiuolaikiškesnio tipo rūmai esantys prie pat vandens San Francisko įlankoje su 5000 kvadratinių pėdų (~1524 m2) krantine ir joje esančiomis terasomis bei vaizdu į Golden Gate Bridge, Alcatraz Island, Sausalito ir Bay Bridge, kuris buvo parduodamas už 45 milijonus dolerių.

 

Parengta pagal TopTenRealEstateDeals.com informaciją