REDAKTORIAUS ŽODIS


25 metai mūsų leidiniui – tai daug ar mažai? Kol kas nesutikau tokių, kurie išdrįstų pasakyti, kad mažai, bet jeigu jums atrodo kitaip, šis žurnalas skirtas ne jums. Padėkite jį atgal į lentyną. Na, o jeigu rimtai, tai 2023 metus baigiame ir naujus pasitinkame su viltimi, kad popierinė spauda nenumirs, žmogaus kūrybos nenurungs dirbtinis intelektas, o visos negandos, kurios mus supa globaliame politiniame ir ekonominiame kontekste, baigsis mūsų visų pergalėmis. 

Numeryje pristatome du įspūdingus architektūros objektus iš Olandijos – greta mūsų leidinio organizuoto fasadų grožio konkurso FACadE nugalėtojų jie neatrodo kaip iš kito pasaulio. Džiaugiamės sulaukę mūsų mažoje Šiaurės rinkoje pietietiškos Boffi studio įkurtuvių. Tokių vardų atėjimas yra mūsų rinkos brandos pripažinimas. 

„Dizaino“ rubrikoje taip pat įspūdžiai iš Olandijoje vykusios dizaino savaitės DDW'23 ir gamintojo Philips, padarusio didelę įtaką olandų dizaino mokyklos suklestėjimui, istorijos. Konkurso Geras dizainas nugalėtojų ažvalga atspindi mūsų dizaino industrijos situaciją – jos potencialas dar tik skleidžiasi. Valstybės požiūris į šią sritį kol kas nėra tvarus, bet viliamės, jog jis pasikeis. Rubrikos pabaigai – 2024-2025 metų Heimtextile tendencijos, atliepiančios tvaraus požiūrio į gamtą perspektyvas. 

Apvertę leidinį rasite du interviu su garsiais tapytojais, kurie be savo meninių ieškojimų nenurimsta ir rengia visuomeninius projektus. Vilmantas Marcinkevičius tęsia Jaunojo tapytojo prizo tradicijas, Miglė Kosinskaitė ir Peeteris Krosmannas ragina atverti savo studijas lankytojams. Po to jūsų įkvėpimui – 3 nauji lietuviški interjerai, naujos medžiagos ir LNTPA narių kelionės į Niujorką – miestą TAIP – įspūdžiai.

Linkiu gero laiko 2024 metais su mūsų žurnalu


Vytautas Gurevičius

 

Turinys Centre

Turinys Interjeras.lt pataria

Siūlome pažiūrėti ištrauką iš naujausio numerio:

Populiariausi prekybos taškai, kuriuose galite įsigyti žurnalą čia.

Spausdintą žurnalo prenumeratą užsisakyti galite čia.

Elektronę žurnalo versiją galite įsigyti čia.

149